• Головна
 • Відпочинок за кордоном
  Відпочинок в Україні
  Тури по Європі
  Екскурсії
  Оздоровлення
 • Відпочинок у Карпатах
 • Візова підтримка
 • Зразки документів
 • Зворотній зв'язок
 • Контактна інформація

  Греция. Подбор тура и бронирование


  Новини компанії
  Home Ви переглядаєте: Головна Відпочинок за кордоном Хорватія
  Хорватія

  Хорватія

  Croatia Plitvytskije_Ozyora   lkjHorvatia Foto1 79e09horvatij 5 

  ХОРВАТІЯ

   

  ПІВНІЧНА ДАЛМАЦІЯ

   

  Хорватія – Далмація – Задар - Біоград на Мору 

  Біоград на Мору знаходиться в Північній Далмації (Хорватія), в 28 км на південь від Задара. Місто розташоване на півострові поміж двох бухт, а навпроти нього в Пашманскій протоці Адріатичного моря розташовані два маленькі острівця, Планац і Свєта Катаріна. 

  Колись Біоград був столицею хорватського королівства, в 1102 тут відбулася коронація короля Коломана I, який об'єднав хорватську та угорську корони. Сьогодні Біоград - важливий туристичний центр Хорватії. Крім культурної та історичної спадщини, він приваблює мальовничими околицями. Поруч знаходяться три національні природні парки (Корнаті, Крка і Пакленіца), а в бухті Соліна на південній стороні міста можна знайти рідкісні для узбережжя Істрії піщані пляжі в оточенні соснового лісу. 

  У Біограді знаходиться найбільший тенісний центр у цій частині Хорватії: 20 тенісних кортів, у тому числі і освітлених, розташовані вздовж лінії пляжів. Крім тенісного спорту, Біоград відомий своїми морськими і навігаційними школами та вітрильною регатою.

   

  Хорватія – Далмація - Задар

  Задар, столиця однойменної провінції Хорватії і головне місто північної Далмації, знаходиться в центральній частині Адріатичного узбережжя. Задар - п'яте за величиною місто Хорватії з населенням більше 80 тисяч чоловік. 

  Історія Задара нараховує кілька тисяч років і зберігає сліди різних культур і цивілізацій. Перше поселення під назвою Ядера було засновано іллірійцями в IX столітті до нашої ери і пізніше завойоване римлянами. Протягом своєї історії Задар перебував під владою Візантійської імперії, угорсько-хорватської корони, Венеціанської республіки, Австрії, Франції та Італії. Культурне значення міста в історії Хорватії дуже велике. Саме в Задарі був заснований перший хорватський університет, надруковані перші хорватські газети. 

  Сьогодні в Задарі можна побачити руїни давньоримського форуму та міські ворота у вигляді римської тріумфальної арки, візантійські і романські церкви, готичний монастир францисканців і будівлі епохи ренесансу. З недавніх пір місто відоме і своїм морським органом - архітектурним дивом Задарської Рів'єри, з якої, як це одного разу натхненно сказав Альфред Хічкок, "спостерігають за найкрасивішим заходом сонця". Якщо ви прогуляєтеся по містечку Нін, ви зможете подивитися нанайменший собор у світі - церкву Св. Хреста, довжиною всього лише 36 кроків. 

  Берегова лінія Адріатики в районі Задара - найбільш порізана в Хорватії. Численні острови біля узбережжя Задара пов'язані з містом регулярними паромними лініями. Всього в Задарському архіпелазі 365 островів. Дикі скелі, що  нависають над морем, крихітні затоки і бухти, печери, водоспади, скелі - не дивно, що відпочинок у Задарі такий популярний у дайверів, спелеологів і скелелазів. В Задарському регіоні знаходяться 10 яхт-клубів та 17 дайвінг-клубів.

  Поруч з Задаром розташовані кілька  Національних парків: у Парку Пакленіца можна побачити живописні каньйони гірських річок і карстові печери,  Національний парк «Крка» охоплює нижню течію річки Крка від середньовічних фортець Нечвен і Трошень близько гучних водоспадів Манойловац, Рошняк і Міляцка, через водоспад Рошко  (26 м), Вісовске озеро і Скрадінський бук (46 м). Національний парк Корнаті — найбільший архіпелаг Адріатичного моря, який складається з 147 островів та рифів. Візитна картка парку - це високі, обривисті скелі, що немовби виростають з морських глибин. Бернард Шоу так описав незвичну красу островів національного парку : “В останній день створення світу Бог, бажаючи відзначити закінчення роботи, створив зі сліз, зірок і зітхань острови Корнаті...”

   

  Далмація - Задар - Нін 

  Історичне місто Нін розташоване на відстані 17 км на північний захід від центра міста Задар.
  З 70-х років XX століття Нін стало розвиватися в туристичному напрямці. Збережені архітектурні пам'ятники були відреставровані. В 80-х роках поруч із містом була побудована найбільша в Хорватії радіомовна станція. У ході війни в Хорватії в 1991 році станція була зруйнована сербськими бомбардуваннями, однак саме місто постраждало незначно. Після війни станція була частково відновлена.

   

  Хорватія – Далмація – Спліт - Шибенік

  Шибенік знаходиться в центральній частині Адріатичного узбережжя Хорватії, між містами Задар і Трогір, у місці, де річка Крка впадає в Адріатичне море. 

  Перша згадка про Шибенік датується 1066 роком. Протягом своєї історії Шибенік знаходився під владою Венеції, Австрії та Італії. Сьогодні Шибенік - одне  з найяскравіших і найцікавіших міст Середньої Далмації. Старовинні церкви, собори, монастирі і палаци, вузькі бруковані вулички перетворили його на справжнє місто-музей. Білокам'яний собор Святого Якова, побудований в XV столітті має висоту 31 м, він внесений до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. 

  На відстані 6 км від Шибеніка на півострові розташований туристичний комплекс "Solaris", він складається з декількох готелів і пропонує можливості для заняття спортом та активного відпочинку: 12 тенісних кортів, футбол, міні-гольф, стрільба з лука, водні види спорту і багато чого іншого.  

  Шибенік зручно розташований - звідси легко здійснити екскурсії в Трогір (58 км) і Задар (64 км). Автобусні маршрути зв'язують його з усіма великими містами Хорватії, а пороми - з прилеглими островами. У 20 км розташований природний національний парк Крка, який обов'язково варто відвідати, відпочиваючи в Шибеніку.

   

  Хорватія – Далмація – Спліт - Водіце

  Водіце - містечко в Хорватії в 13 км від Шибеніка і в 100 км від Спліта, між бухтою Вруля і мисом Боровик. Старий центр Водіце розташований на невеликому півострові, а інша частина міста простягнулася вузькою смугою вздовж моря. Регулярні автобусні рейси пов'язують Водіце з великими містами Хорватії. 


  Жителі Водіце називають своє місто "маленької Барселоною" за численні художні галереї. У центрі Водіце зосереджені всі найпопулярніші ресторани та кафе, кілька дискотек і сувенірні крамнички. Від центральної площі на північ і на південь йде морський променад. 

  Колись Водіце було тихим селом, де населення займалося в основному рибальством і сільським господарством, але сьогодні основна галузь економіки Водіце - туризм. Для відпочинку в Водіце є доглянуті пляжі, готелі та апартаменти, подорожі на довколишні острови, спортивні майданчики і водні розваги.

   

  СЕРЕДНЯ ДАЛМАЦІЯ

  Хорватія – Далмація – Спліт - Башка Вода

  Башка Вода - одне з містечок Макарскої рів'єри в Хорватії, розташоване в 60 км від міста Спліт. 

  Колись маленьке і нікому не відоме рибальське село, сьогодні Башка Вода - один з найпопулярніших курортів Хорватії. Чисте море, зручні дрібногалькові пляжі, що підносяться над берегом гори Біоково, оливкові і соснові гаї цих місць були оцінені гідно. Відомий у свої часи венеціанський лікар А. Фрарі писав, ніби Башка Вода - це "місце, де все настільки дихає бадьорістю і життям, що навіть вмираючий зцілиться". 

  Природні умови доповнюються відмінною туристичною інфраструктурою - сучасними готелями, спортивними майданчиками, ресторанами та кафе. Маленький курорт може запропонувати і свої історичні пам'ятки: церква Св. Ловро і Церква Св. Миколая, археологічні розкопки і етнографічний музей.


  Хорватія – Далмація – Спліт - Брела

  Брела - невеликий, але дуже важливий курорт Макарської рів'єри, відомий далеко за межами Хорватії. Брела знаходиться в 15 км від міста Макарська і складається зі старої частини під назвою Гірська Брела (Gornja Brela), розташованої на пагорбі, і нової частини, що простягнулася вздовж берега - Дольна Брела (Dolnja Brela). Уздовж берега моря прокладена багатокілометрова пішохідна доріжка, гуляючи по якій, можна милуватися сосновими лісами і дихати морським повітрям, і заодно зазирнути в один з численних ресторанчиків або сувенірну лавку. 


  Пляжі в Брелі дуже зручні, з дрібною галькою. Море йде в глибину через 5-7 метрів від берега. Найбільш популярний і відомий пляж Брели - Punta Rata, вважається одним з кращих пляжів Хорватії. Сосни на пляжах Брели підступають до самої кромки води, Адріатичне море настільки чисте, що проглядається до 50 метрів в глибину, а якщо цього мало, школа дайвінгу допоможе побачити ще більше скарбів підводного світу біля берегів Брели. 

  Чемпіон Адріатичного моря в 1986 році і кращий курорт Хорватії в 2002 році, курорт Брела отримав визнання не тільки в Хорватії. У 2004 році американський журнал Forbes дав пляжу Punta Rata шосте місце серед найкрасивіших пляжів світу і перше місце в Європі. Холдинг Hoteli Brela, до якого входять 4 готелі (Maestral, Soline, Marina і Berulia) отримав престижну нагороду Quality Commitment на виставці в Парижі в 2003 році. 

  Туристи, відпочиваючі в Брелі, заздрять місцевому населенню, що становить всього 1500 чоловік, яким пощастило жити серед такої краси, щодня милуватися морем і дихати густим сосновим повітрям.

   

  Хорватія – Далмація – Спліт - Макарська

  Місто Макарська розташоване в центральній частині Адріатичного узбережжя Хорватії між містами Спліт і Дубровнік. Макарська, столиця "Макарської рів'єри", вважається не лише туристичним, а й культурним і економічним центром Хорватії, і одним з найкращих курортів на всьому хорватському узбережжі. 

  Тиха бухта, в якій розташоване місто, надійно прикрита від моря і вітру двома мисами і гірським масивом Біоково, що досягає максимальної висоти 1762 м. Перший готель у Макарській відкрився в 1914 році, але справжній розквіт Макарскої рів'єри почався в 70-х роках. 

  Місто поділяється на дві бухти мисом Св. Петра. У західній бухті розташувалася курортна зона, пляжі, готелі та крамниці, уздовж берега проходить пішохідна зона. 

  Історичний центр Макарської - типовий для Далмації - старе місто з вузькими вимощеними вуличками. Найбільш відомі його визначні пам'ятки - церква Св. Марка і церква Св. Петра, Францисканський монастир, численні палаци в стилі бароко і венеціанський фонтан, створений в 1775 році. 

  Клімат в Макарській дуже м'який, кількість сонячних днів найбільша в Хорватії, а пляжі вважаються одними з найкращих на хорватському узбережжі. З міста Макарська зручно відвідати Спліт (60 км) і Дубровнік (140 км).

   

  Хорватія – Далмація – Спліт – Острів Брач

  Острів Брач - третій за величиною острів в Адріатичному морі і один із наймальовничіших островів Хорватії. Найвища вершина хорватських островів також знаходиться на острові Брач (Видова гора висотою близько 800 метрів). Регулярні поромні лінії з'єднують острів з містами Спліт і Макарска. 

  Острів Брач відомий м'яким кліматом, сосновими гаями, і гальковими піщаними пляжами, що тягнуться на десятки кілометрів вздовж берегової лінії. Туристи, що відвідують Брач, неодмінно пробують місцеве рожеве вино і страви з риби та інших морепродуктів. Недалеко від міста Пучішче на острові в каменоломнях видобувають знаменитий "брачський камінь" - білосніжний вапняк, яким облицьовані багато пам'ятників і будівель в усьому світі, включаючи Білий Дім у Вашингтоні. 

  Найпопулярніший курорт на острові - Бол, колишнє рибальське село, розташоване біля самого підніжжя Видової гори. Тут розташований знаменитий пляж "Златні Рат" або "Золотий Мис", що став однією з візитних карток Хорватії. Мис виступає в море на 300 метрів і постійно змінює свою форму під впливом вітру і морських течій. Найпопулярніша дискотека на острові, бари і ресторанчики з національною кухнею, 20 тенісних кортів і відмінні умови для заняття віндсерфінгом і підводним плаванням - все це може запропонувати своїм гостям курорт Бол на острові Брач в Хорватії.

   

  Хорватія – Далмація – Спліт - Подгора

  Подгора - маленьке затишне курортне містечко в Середній Далмації в Хорватії, в 7 км від міста Макарска. Таку назву місто отримало завдяки гірському масиву Біоково. У Подгорі всього півтори тисячі жителів. 

  У Подгорі багато можливостей для заняття спортом як на морі, так і на суші. Водне поло, віндсерфінг, веслування, дайвінг, водні лижі, а також теніс, міні-гольф, гірські велосипеди і піші прогулянки. Пляжі в Подгорі в основному галькові, розташовані в невеликих бухтах, а море прогрівається дуже рано, тому курортний сезон тут починається навесні і закінчується пізньої осені. 

  З Подгори зручно зробити екскурсію на сусідні острови, в Спліт (65 км) або Дубровник (135 км), подивитися водоспади в природному парку Крка.

   

  Хорватія – Далмація – Спліт

  Спліт - найбільше місто Хорватії на Адріатичному узбережжі і другого за величиною в усій країні після Загреба. Спліт поділяє Далмацію на дві частини, перебуваючи між містами Задар і Дубровник. 

  Історія міста Спліт почалася в 305 році з палацу, побудованого імператором Діоклетіаном в цьому місці. Поступово палац перетворився на військовий укріплений табір, а пізніше розрісся до міста. Сама назва міста - видозмінений латинське Palatium - "палац". У ті часи, коли Спліт належав Венеціанській республіці, його околиці були улюбленим місцем для літніх резиденцій заможних венеціанців, до цих пір збереглися багато побудовані ними палаци та вілли. 

  Унікальна архітектура міста Спліт охороняється ЮНЕСКО і внесена до списку світової культурної спадщини. Головною визначною пам'яткою міста, як і раніше є палац Діоклетіана - чотирьох-вугільний, відокремлений від решти міста високими стінами. На території палацу чудово зберігся Храм Юпітера - колишній римський храм, в середні століття перетворений на християнський. Срібні та Золоті міські ворота Спліта вважаються одними з найдивовижніших пам'яток архітектури на узбережжі Хорватії. 

  Морський порт, історичний, діловий і культурний центр - при всьому цьому Спліт ще й відмінний курорт. Сучасні готелі, мальовнича природа, екскурсії в Дубровнік, Задар, на острів Брач, національні парки Крка, Плітвіцкие озера і Корнаті, численні ресторани з стравами з морепродуктів, терпке місцеве вино і прекрасні краєвиди - все це може вмістити відпочинок у місті Спліт в Хорватії

   

  Хорватія – Далмація – Спліт - Трогір

  Місто Трогір, заснований в III столітті до нашої ери, знаходиться в 20 км на північ від Спліта. Історичний центр Трогіра внесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО, це справжнє місто-музей. Він розташований на невеликому острові, з'єднаний з материком і островом Чіово мостами через вузькі протоки. Далмацію, де стільки добре збережених старовинних міст, здавалося б, важко здивувати особливою архітектурою, але тим не менше, унікальне скупчення старих будинків, палаців, церков і веж на такому маленькому просторі і поєднання стилів ренесансу і бароко з романської архітектурою робить Трогір несхожим на інші міста Хорватії, і туристи, що зупиняються в Трогірі на шляху з Задара в Спліт або назад, ніколи не шкодують про відвідини цього маленького міста. 

  Готелі та апартаменти розташовані в основному на околиці Трогіра, в 3-5 км від Старого міста. Найбільший готельний комплекс - Медена, на його території є все необхідне для повноцінного відпочинку в Трогірі: ресторани, кафе і магазини, тенісні корти і футбольні майданчики, водні види спорту і кам'янисто-гальковий пляж з досить крутим спуском в море. 

  Трогір ідеально розташований для того, щоб побувати в Спліт, Дубровнік, Задарі, відвідати прилеглі острови. Аеропорт міста Спліт розташований всього в 7 км від Трогіра.

   

  Хорватія – Далмація – Спліт - Тучепі

  Тучепі - один з наймолодших курортів Макарській Рівєрі в Хорватії, він розташований в 5 км від міста Макарська і в 80 км від аеропорту міста Спліт. Галічний пляж тут простягається на 3 км, вкритий сосновими та оливковими гаями, підступає до самої воді, а вздовж берега проходить красива набережна. Пейзаж Тучепі доповнює гірський масив Біоково, що оточує курорт, і вигляд на острови Брач і Хвар. 

  У Тучепі безліч сучасних готелів, великих розкішних ресторанів і маленьких сімейних кафе, а також спортивний центр "Slatina", де можна зайнятися тенісом, футболом, баскетболом, водними видами спорту, взяти напрокат велосипеди і катаманари або повчитися у школі підводного плавання. За нічним життям і шопінгом найкраще відправитися до розташованої зовсім поруч "столицю" рів'єри Макарська. 

  Автобусні маршрути з'єднують Тучепі з великими містами Хорватії, а його вдале розташування дозволяє зробити екскурсії в Спліт і Дубровнік.

   

  ПІВОСТРІВ ІСТРІЯ 

  Хорватія – Півострів Істрія - Врсар

  Врсар - маленьке середньовічне місто, розташоване на західному березі півострова Істрія в Хорватії. У 10 км від Врсар знаходиться місто Пореч. 

  Назва міста дуже давня, в середньовічних джерелах можна зустріти різні варіанти його написання: Vrsarium, Ursaria, Orsera. Лінгвісти вважають, що в корені назви Ursaria лежить середземноморське слово "Ур" - "джерело". Моряки набирали питну воду в околицях Врсар, пропливаючи в цих місцях. 

  У старій частині Врсар безліч пам'ятників історії і архітектури: старовинні церкви, замки, міські ворота і гавань. Пляжі Врсар в основному представляють собою бетонні платформи, обладнані сходинками для зручного спуску в море, в бухтах можна знайти і дрібногалькові пляжі. Врсар розташований неподалік від знаменитої затоки Лім Фіорд в Хорватії. Затока проникає вглиб материка на 10 кілометрів і справді нагадує фьорд, хоча відверто кажучи це не фьорд, а затоплене морем гирло річки. У затоці Лім вирощують устриці і мідії, ловлять рибу – все це можна попробувати в ресторанах під час екскурсій по затоці. Крім цього, узбережжя Врсар прикрашає намисто з 18 острівців. На одному з таких островів знаходиться найвідоміший у світі нудистський комплекс Килим-саду. 

  У Врсар можна знайти безліч кафе і ресторанчиків на березі, а близькість міст Ровінь і Пореч дозволяє відвідувати більші дискотеки і розважальні комплекси.


  Хорватія – Півострів Істрія - Медулін

  Медулін розташований в південній частині півострова Істрія в Хорватії. Стародавня назва міста - каламутила, колись це було маленьке рибальське селище, а сьогодні Медулін входить до двадцятки кращих курортів Адріатичного моря. Порізана берегова лінія Медуліна протяжністю 42 км прикрашена архіпелагом маленьких острівців, бухтами, затоками. 

  У Медуліні є все необхідне для повноцінного відпочинку: ресторани з середземноморською кухнею, магазинчики, кафе, нічні клуби і бари. Відпочинок в Медуліні популярний у любителів спорту: тут є можливості для заняття тенісом, футболом, міні-гольфом, школи віндсерфінгу і дайвінгу, тенісу та верхової їзди. Влітку в Медуліні проходять концерти класичної музики. 

  Пляжі Медуліна приваблюють своєю різноманітністю: тут і галькові пляжі, і піщані, і скелясті, пляжі, обладнані всім необхідним від душових і парасольок до водних видів спорту, і дикі пляжі у відокремлених бухтах, де немає нічого, крім скель і чистого моря. Більшість пляжів Медуліна знаходяться в тіні соснових гайків, що захищають від спекотного полуденного сонця. Незабутні враження залишить природний парк на півострові Каменяк - самій південній точці Істрії. Ширина півострова всього 1,5 км, а берегова лінія порізана так, що її довжина складає більше 30 км. 
  Постійне населення Медуліна близько 2,5 тисяч чоловік, а в літні місяці готелі Медуліна приймають до 25 тисяч гостей. І великі готелі, і маленькі приватні готелі в Медуліні знаходяться недалеко від моря.

   

  Ловран

  Lovran це невелике місто на східному узбережжі Істрії, 6 км на південь від Опатії. Lovran знаходиться в природній бухті на узбережжі Опатської Рів'єри і названий на честь лаврових дерев, які ростуть у місті. Lovran зберіг своє історичне ядро міста і середньовічний план.
  Хороший клімат, середземноморська рослинність, а також вигідне географічне положення сприяло швидкому розвитку туризму в кінці 19 і початку 20 століть. З того часу і дотепер, Lovran був і є  одним з найважливіших місць в Опатської Рів'єри.


  Хорватія – Півострів Істрія - Пореч

  Пореч - однин з найбільш відвідуваних туристами міст Хорватії, розташований на західному узбережжі півострова Істрія, між гирлом річки Мирна і затокою Лім Фіорд. З невеликого прибережного селища він виріс на справжню перлину Хорватії і привертає відмінною інфраструктурою, чудовою природою та історичними пам'ятками. 

  Пореч був заснований як римське поселення і отримав статус міста дві тисячі років тому за правління Октавіана Августа. Тоді його називали Парентіум. Після падіння Римської Імперії місто належало Венеції, з тих пір ним володіли франки, візантійці, слов'яни, в різні періоди своєї історії місто належало Австрії та Італії. Тільки після Другої світової війни Пореч став частиною Югославії, а потім, в 1991 році - незалежної Хорватії. 
  Різні народи та епохи залишили свій слід в Поречі. Назви його головних вулиць до цих пір не змінилися з римських часів. Одна з найбільш знаменитих визначних пам'яток Пореча - Евфразіева базиліка - храм з дивовижною візантійською мозайкою, побудований в V столітті і охороняється ЮНЕСКО. 

  Узбережжя Пореча довжиною 64 кілометри, берегова лінія порізана і дуже мальовнича, з безліччю лагун і заток. Більшість пляжі в Поречі представляють собою бетонну платформу зі сходами для спуску у воду, але в деяких місцях є гальковий берег, можна також купатися з каменів. У Поречі є також кілька нудистських пляжів. Уздовж берега можна знайти безліч ресторанів і кафе. 

  У порівнянні з іншими спокійними містами Хорватії, Пореч здається самим веселим і невимушеним. У місті є декілька дискотек, серед яких особливо відома "Club International". У готелях "Parentium" і "Роrес" розташовані казино. 

  За кількістю готелів Пореч випереджає всі інші міста в Хорватії, тому відпочинок в Поречі можна організувати на будь-який смак і гаманець. 

   

   

  Хорватія – Півострів Істрія – Пула

  Пула - найбільше місто в Істрії (Хорватія), розташоване на південному кінці півострова Істрія. З давньоримських часів Пула була адміністративним центром цього регіону. 

  Першу згадка по Пулі можна знайти в легенді про похід за золотим руном. Аргонавти не могли повернутися, не здобувши Золоте Руно, і заснували "місто сховищ" - Polai. Археологічні розкопки підтверджують зв'язок цих місць з давньогрецькою культурою. У 45-46 роках до нашої ери Пула стала римською колонією. Амфітеатр Арена, побудований під час правління Веспасіана - один з найбільших Колізеїв, що збереглися до цього дня. Сьогодні там проводять щорічні фестивалі, а зображення амфітеатру прикрашає більшу половину листівок і туристичних каталогів Хорватії. 

  Після падіння Риму, Пулою правлять венеціанці, у цей період Пула стала типовим середньовічним містом. Пізніше Пула перейшла під владу Австрії, в XVII столітті тут було вирішено створити військово-морську базу. Маленьке місто почало перетворюватися на великий промисловий порт. Після I світової війни місто відійшло до Італії, і тільки в 1947 році Пула, як і вся Істрія, зєдналася з Югославією, а після її розпаду стала частиною республіки Хорватія. 

  Відпочинок в Пулі - відмінна можливість доторкнутися до античної історії, загубитися в павутині вулиць і поглянути на старовинне місто з вершини пагорба, зробити піші та велосипедні походи по околицях і зайнятися дайвінгом або вінд-серфінгом на пляжах Пули. Ще треба обов'язково побувати в національному парку Бріжуні - архіпелазі, що складається з 14 островів і подивитися на типових, рідкісних і навіть отруйних представників Адріатичного моря в Акваріумі Пули, розташованому в австро-угорському форті Верудела, якому вже більше 120 років. 

  Для відпочинку в Пулі є ряд комфортабельних готелів категорій 3 * і 4 *, причому деякі з них самі по собі є архітектурними пам'ятками та визначними пам'ятками Пули.

   

  Хорватія – Півострів Істрія - Рабац

  Рабац розташований на східному березі півострова Істрія, у захищеній бухті. Будиночки Рабаца, оточені сосновими гаями і оливковими садами, терасами спускаються до моря. До міста Пула близько 70 км. 

  Сьогодні готелі, апартаменти і кемпінги Рабаца можуть прийняти близько 10 тисяч туристів, але він до цих пір зберігає романтичну атмосферу старовинної рибальського села. Тут немає великих пляжів, замість них - маленькі відокремлені бухти. Пляжі Рабаца (в основному, галькові) отримали у 2003 році "Блакитний прапор" ЮНЕСКО.
   

  Вздовж набережної Рабаца розташувалися численні кафе, магазинчики, лавки і ресторани. Нічне життя Рабаца не так різноманітне, як на інших курортах Хорватії, але в містечку є декілька дискотек. Відпочинок в Рабац сподобається любителям спорту: тут є 20 відмінних тенісних кортів, можливості для рибрлрвлі, підводного плавання, веслування, велосипедних прогулянок.
   

  З Рабац можна зробити екскурсію в середньовічний місто Лабінов з безліччю збережених історичних та архітектурних пам'яток. Під ім'ям Алвон він відомий з 282 року і знаменитий як місце народження Маттіаса Флаціуса іллірійського, лютеранського письменника і богослова. Вузькі вулички, художні і ремісничі майстерні, музеї, маленькі затишні кафе і ресторанчики з відкритими терасами і цікавий Парк Скульптур ... Лабінов для мешканців Рабаца - це улюблене місце для зустрічей і прогулянок. Влітку площі Лабінов стають сценами і концертними майданчиками під відкритим небом. Від Рабаца до Лабінов 5 км, можна дістатися пішки по пішохідній доріжці або на рейсовому автобусі.
   

  Рабац по праву називають "перлиною Кварнерської затоки" - це один з найбільш привітних і красивих курортів Хорватії.

   

  Хорватія – Півострів Істрія - Ровінь

  Ровінь розташований на західному узбережжі півострова Істрія в Хорватії. Півострів, на якому розташоване старе місто, формою нагадує краплю, в центрі її знаходиться кафедральний собор. З берегів Ровіня відкривається панорама на архіпелаг, що нараховує 22 острова. Найбільші з них - острови Св. Андрія і Св. Катерини. 

  Завдяки своєму вигідному розташуванню, Ровінь протягом своєї історії перебував під владою різних народів і цивілізацій: Візантії, німецьких феодалів, Венеціанської республіки, Австро-Угорщини, Франції та Італії.
   

  Сьогодні Ровінь - багатонаціональне місто, у ньому проживають хорвати, італійці, серби, словенці, албанці. Тут ще живі ті, хто говорить на зникаючих істророманскою мовою, що звучала колись на всьому південному заході півострова Істрія.
   

  Архітектура Ровіня, з вузькими вуличками і будинками, чиї стіни опускаються в море, заслужила йому назву "північної перлини" Хорватії, найромантичнішого міста на півострові Істрія. Недарма Жуль Верн вибрав Ровінь місцем дії своїх романів. Прогулянки по Ровіню нагадують і про Рим, і про Венецію.
   

  Пляжі в Ровіні насипні, з дрібної гальки,. Є невеликі бухти, де зручно купатися з дітьми, і декілька нудистських пляжів.
   

  Старовинний Ровінь може похвалитися не тільки музеями і пам'ятками, в 2003 році тут відкрився розважальний центр Monvi, що став одним з найвеселіших місць на всьому хорватському узбережжі, він включає в себе кілька барів, мексиканський ресторан, нічний клуб, майданчик для концертів, та італійську піцерію.

   

  Умаг

  Умаг - хорватське місто недалеко від кордону зі Словенією, найзахідніше з міст Хорватії. Розташований на північному заході півострова Істрія.  

  Хоча в Умазі менше історичних і культурних пам'ятників, ніж у сусідніх Пулі, Ровіні і Поречі, історія міста простежується до VII століття, коли місто було під владою Візантії. З тих пір ним володіла Австрія, Італія, пізніше він був частиною Югославії, а після її розпаду став містом незалежної Хорватії. Серед визначних пам'яток Умага відомі Церква Святого Рока, історико-археологічний музей і руїни старого форту Сіпар. У 7 км від Умага розташувалася село Світу-Марин-на-Красу, де проходить фольклорний фестиваль. Поїздку в Умаг часто поєднують з відвідуванням Венеції - до неї всього 50 морських миль і для екскурсії вистачає одного дня. 

  Основна частина пляжів  в Умагу - бетонна, з обладнаними спусками в море, також є кам'янисті пляжі, є кілька нудистських. Уздовж берега багато ресторанчиків, кафе і барів на будь-який смак.
   

  Крім пляжного відпочинку і комфортабельних готелів, Умаг також знаменитий як спортивний центр Хорватії. Щороку тут проходить міжнародний тенісний турнір "Croatia Open". В Умазі можна знайти не тільки одні з кращих тенісних кортів у Європі, а й можливість для заняття водними видами спорту, рибної ловлі, катання на велосипедах, футболу та баскетболу.

   

  Хорватія – Далмація – Дубровнік

  Дубровнік - найвідоміший місто Хорватії, найвеличніший, вишуканий і красивий. Якщо хто-небудь бачив лише одну фотографію Хорватії, швидше за все, це була фотографія Дубровніка - самого популярного "персонажа" листівок і туристичних каталогів. ЮНЕСКО вважає Дубровнік, Венецію і Амстердам трьома найкрасивішими містами Європи - пам'ятниками епохи Відродження і включає Дубровнік до списку світової культурної спадщини. "Той, хто шукає рай на землі, повинен відвідати Дубровнік, оскільки ніде більше не знайти такої величі і заспокоєння, такої краси і гармонії", - ці слова належать Бернарда Шоу.  

  Перебуваючи з VII по XII століття під владою Візантії, Дубровнік зберігав деяку самостійність, а з ослабленням Візантійської Імперії його незалежність ще більше зміцнювалася. Місто швидко розвивався завдяки морської і сухопутної торгівлі, зумів протистояти довгої облоги сарацинів. Венеція окупувала Дубровнік в 1205 році і зберігала владу над містом цілих 150 років. Але місцева аристократія і традиції самоврядування були вже настільки сильні в вільнолюбні міста, що після поразки Венеції у війні з Угорщиною, вона назавжди втратила для себе Дубровнік, що став відтепер Дубровницької республікою. Дубровнік вів настільки вигідну торгівлю в усьому Середземномор'ї, що зумів разом з Генуєю стати головним суперником Венеції. У цей час місто розвивалося і як культурний центр, став батьківщиною багатьом поетам, художникам і вченим.  

  У XII столітті місто перестав бути островом: вузька протока, що відокремлює його від материка, була засипана, і по ній прокладена вулиця Страдун - сьогодні головна вулиця Дубровніка. 1667 року землетрус зруйнував більшість міських будівель готичної і ренесансної епохи, тільки міські стіни зуміли вистояти Старе місто зберігає в собі безліч культурних та історичних пам'ятників і шедеврів архітектури: монастирі, палаци і церкви, музей мореплавання і етнографічний музей, художні галереї ...  

  Кухня в Дубровніку відома не менше, ніж його архітектура. Тут можна спробувати устриці і мідії, страви з ягнятини і знамениті вина Південної Далмації, наприклад, Postup, Posip і Dingac. Ресторани в Старому місті дорожче, але атмосфера історичного центру Дубровніка варто того. Відпочинок в Дубровніку дуже сподобається любителям нічних клубів і дискотек, тут є навіть ціла вулиця з численними барами - Burbon Street. Щороку в Дубровніку проводяться музичні та театральні фестивалі і в місто з'їжджаються виконавці й актори з усієї Хорватії.  

  З порту в Старому місті можна відправитися на екскурсію по довколишніх островах, автобуси пов'язують Дубровнік з іншими великими містами Хорватії. А якщо (що, звичайно, малоймовірно) після всіх скарбів Хорватії ще залишається час, то тур в Дубровнік можна поєднати з відвідуванням Чорногорії, до якої можна добратися менш, ніж за годину.

   

  КВАРНЕР

  Башка

  Курорт Башка розташований у південно-східній частині острова Крк, у самому кінці мальовничої долини Башчанска Драга. Історичний центр міста – нагадування про давньоримських поселенців, релігійні пам'ятки, церкви, собори, музеї. Туристи цінують це місце, насамперед за його прекрасний гальковий пляж, що тягнеться більш ніж на 2 км, і огинає всю бухту. Саме тут, у місті Башка, знаходиться найбільший піщаний пляж у Хорватії.
  Місто Крк багате пам'ятками давнини, тут зустрічаються й римська мозаїка, і давньогрецькі пам'ятники, давньохорватські церкви, картини венеціанських майстрів. На колишньому давньоримському форумі зараз розташовані побудовані венеціанцями ратуша, будинок управи, дуже цікавий кафедральний собор XII століття.

   

  Сельце

  Курорт Сельце – розташований на мальовничому Адріатичному узбережжі поблизу Цріквеніци, лише 35 км південніше Рієки. Чисте повітря і кришталева прозора вода, м'який клімат роблять курорт ідеальним місцем для відпочинку. До послуг відпочиваючих: численні ресторани, піцерії, бістро, кафе, сувенірні магазини, банки, поштовий офіс, медична клініка, аптека, міні-гольф, гандбольний корт.

  Цікаві факти про курорт:
  •    Середня температура води +23 ºС, купальний сезон триває з травня по жовтень.
   
  •    Сучасні, облаштовані пляжі, над якими вже кілька років майорять європейські Блакитні прапори.
   
  •    Дайв-центр, школа дайвінгу, прекрасні умови для занять водними видами спорту
  •    Відомий кліматичний курорт (серцево-судинні захворювання, ревматичні і респіраторні хвороби)

   

   


   

  Cr brela7 320croatia dalmacija_brela_0001 Horvatiya Brela_4 plaza-brela 640_426

  Брела - невеликий, але дуже важливий курорт Макарської рів'єри, відомий далеко за межами Хорватії.

  Брела знаходиться в 15 км від міста Макарська і складається зі старої частини під назвою Гірська Брела (Gornja Brela), розташованої на пагорбі, і нової частини, що простягнулася вздовж берега - Дольна Брела (Dolnja Brela). Уздовж берега моря прокладена багатокілометрова пішохідна доріжка, гуляючи по якій, можна милуватися сосновими лісами і дихати морським повітрям, і заодно зазирнути в один з численних ресторанчиків або сувенірну лавку. Пляжі в Брелі дуже зручні, з дрібною галькою. Море йде в глибину через 5-7 метрів від берега. Найбільш популярний і відомий пляж Брели - Punta Rata, вважається одним з кращих пляжів Хорватії. Сосни на пляжах Брели підступають до самої кромки води, Адріатичне море настільки чисте, що проглядається до 50 метрів в глибину, а якщо цього мало, школа дайвінгу допоможе побачити ще більше скарбів підводного світу біля берегів Брели. Чемпіон Адріатичного моря в 1986 році і кращий курорт Хорватії в 2002 році, курорт Брела отримав визнання не тільки в Хорватії. У 2004 році американський журнал Forbes дав пляжу Punta Rata шосте місце серед найкрасивіших пляжів світу і перше місце в Європі. Холдинг Hoteli Brela, до якого входять 4 готелі (Maestral, Soline, Marina і Berulia) отримав престижну нагороду Quality Commitment на виставці в Парижі в 2003 році. Туристи, відпочиваючі в Брелі, заздрять місцевому населенню, що становить всього 1500 чоловік, яким пощастило жити серед такої краси, щодня милуватися морем і дихати густим сосновим повітрям.

   

   3435-0x600 croatia baska_voda_01 croatia baska_voda_03 img 2560 makarska baska_voda_3

   Башка Вода - одне з містечок Макарскої рів'єри в Хорватії, розташований в 60 км від міста Спліт.

  Колись маленьке і нікому не відоме рибальське село, сьогодні Башка вода - один з найпопулярніших курортів Хорватії. Чисте море, зручні дрібногальочні пляжі, що підносяться над берегом гори Біоково, оливкові і соснові гаї цих місць були оцінені гідно. Відомий у свої часи венеціанський лікар А. Фрарі писав, ніби Башка Вода - це "місце, де все настільки дихає бадьорістю і життям, що навіть вмираючий зцілиться". Природні умови доповнюються відмінною туристичною інфраструктурою - сучасними готелями, спортивними майданчиками, ресторанами та кафе. Маленький курорт може запропонувати і свої історичні пам'ятки: церква Св. Ловро і Церква Св. Миколая, археологічні розкопки і етнографічний музей.

   


  Top


  #fc3424 #5835a1 #1975f2 #c6c688 #da2542 #29783d